Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Szamba betonowe w Siedlcach - czy warto zdecydować się na takie zbiorniki?

Nadia Wilk 2022-11-22 0 komentarzy
Szamba betonowe w Siedlcach - czy warto zdecydować się na takie zbiorniki?

Obowiązek odprowadzania ścieków spoczywa na każdym właścicielu domu. Część z nich decyduje się na montaż szamb betonowych, które są trwalsze w porównaniu do ich plastikowych odpowiedników. Ich sprzedażą zajmuje się przedsiębiorstwo System Plus, współpracujące z mieszkańcami Siedlec. Szamba betonowe, jakie na nich czekają, odznaczają się szczelnością, dzięki czemu niekontrolowane wycieki nieczystości należą do rzadkości. To doskonały wybór dla osób chcących nabyć solidne konstrukcje, które trudno uszkodzić.

Ze względu na niepodatność na naciski szamba betonowe mogą być umieszczane na podjazdach oraz w innych przestrzeniach, po których poruszają się samochody. Cechują się dużą wagą, dzięki czemu nie przesuwają się po osadzeniu w gruncie, co chroni przed niszczeniem nawierzchni czy roślin. Proponowane zbiorniki nie szkodzą środowisku i minimalizują ryzyko wydostawania się nieprzyjemnych zapachów. Do najtańszych zalicza się modele jednokomorowe, sprawdzające się w mniejszych domach lub na działkach letniskowych.

Duże rodziny decydują się zazwyczaj na konstrukcje dwukomorowe, które należy co jakiś czas opróżniać, przy użyciu specjalistycznego pojazdu asenizacyjnego. Nie każdy wie, że na rynku można spotkać także szamba wielokomorowe, nieocenione w przypadku piaszczystych gruntów, odznaczających się wysokim współczynnikiem przepuszczalności. Opisywane zbiorniki są tworzone z betonowych kręgów, połączonych ze sobą za pomocą żeliwnych rur przelewowych. Uszczelnia się je przy użyciu specjalnej zaprawy, minimalizującej ryzyko wypływania nieczystości do gleby.

Skomentuj wpis