Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Stopy fundamentowe z różnymi łączeniami - gdzie zamówić?

Paulina Borowska 2021-10-16 0 komentarzy
Stopy fundamentowe z różnymi łączeniami - gdzie zamówić?

Przede wszystkim nie zawsze konieczne jest wybicie fundamentów. Zazwyczaj podstawą jest wylana warstwa wyrównująca poziom podłogi, na której umieszcza się odpowiednio dopasowane do skali konstrukcji podpory, zapewniające oczekiwaną stabilność. Tego rodzaju prefabrykaty stanowią także miejsca montażu  elementów pionowych, jak słupy i ściany. Rozmieszcza się je w strategicznych punktach na całej połaci budynku. Przestrzenie pomiędzy nimi stanowią strefę do dalszego zagospodarowania.

Obecnie dostawcy są w stanie zaproponować wspomniane podstawy stabilizujące o różnych parametrach, wyposażone w wiele rodzajów elementów łączących. Na stronie internetowej pascalprefabrykaty.pl można zamówić między innymi stopy fundamentowe ze specjalnymi zaczepami, dzięki którym łatwo jest przenieść pojedynczy moduł. Jest to duże ułatwienie, gdyż z uwagi na rodzaj materiału, dodatkowe dozbrojenie oraz przede wszystkim przeznaczenie stopy osiągają sporą wagę.

Przed złożeniem zamówienia warto dokładnie przeanalizować, jaki rodzaj i ile sztuk prefabrykatów jest potrzebnych do realizacji zamierzonego projektu. Jeżeli właściciel posesji nie ma pewności, czy jego obliczenia są poprawne, może poprosić o pomoc fachowca. Nie poleca się zakupu tego rodzaju asortymentu na zapas. 

Kupując stopy u wspomnianego realizatora, można od razu skorzystać i nabyć pasujące słupy oraz ściany. Wybierając jedną firmę jako dostawcę, łatwo oszczędza się na kosztach transportu i montażu. Dodatkowo realizacja zamówienia przebiega o wiele szybciej i sprawniej. 

Skomentuj wpis