Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Przeglądy techniczne obiektów budowlanych – gdzie wykonać?

Gabriela Król 2022-10-28 0 komentarzy
Przeglądy techniczne obiektów budowlanych – gdzie wykonać?

Konstrukcja budynku i instalacje, które się w nim znajdują, muszą być co jakiś czas sprawdzane. W ten sposób można wykryć wszelkie  usterki, zanim przerodzą się w poważną awarię zagrażającą bezpieczeństwu. Z tego względu należy zawsze korzystać z usług specjalistów, którzy posiadają wymagane uprawnienia i dysponują sprzętem, który pozwoli na precyzyjne wykonanie pomiarów. Jak wybrać najlepszą firmę?

Warto wiedzieć, że przeglądy techniczne obiektów budowlanych różnią się w zależności od rodzaju nieruchomości, więc trzeba zapoznać się z przedstawioną ofertą danego podmiotu, sprawdzić zakres świadczonych usług. Nie każde przedsiębiorstwo jest w stanie przeprowadzić niektóre analizy, ponieważ nie posiada zaawansowanych urządzeń. Poza tym należy upewnić się, czy pracownicy mają uprawnienia pozwalające im na wypełnianie książeczki obiektu budowlanego.

Renomowana firma Kontrole Okresowe wykonuje różnego typu przeglądy budowlane. Dzięki doświadczeniu zgromadzonemu w ciągu kilkunastu lat działalności w branży podmiot może zaproponować zleceniodawcom usługi na najwyższym poziomie w atrakcyjnej cenie. Oferta jest skierowana do klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców, właścicieli biurowców, obiektów handlowo-usługowych, zakładów przemysłowych czy hal magazynowych. W przypadku dużych budynków pomiary mogą zostać wykonane za pomocą drona.

Fachowcy wykonują:

  • przeglądy roczne (obejmują sprawdzenie elementów szczególnie narażonych na oddziaływanie warunków pogodowych i czynników występujących podczas użytkowania obiektu),

  • przeglądy pięcioletnie (badanie stanu technicznego instalacji elektrycznej i piorunochronnej),

  • przeglądy półroczne (dotyczą budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2).

Skomentuj wpis