Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Pomiar przepływu sprężonego powietrza

Oskar Wojciechowski 2018-12-17 0 komentarzy
Pomiar przepływu sprężonego powietrza

Jako firma specjalizująca się od przeszło dwudziestu lat w dostarczaniu najwydajniejszych rozwiązań dla przemysłu w dziedzinie instalacji sprężonego powietrza, 7 bar oferuje Państwu kompleksowe systemy, których bezkonkurencyjne właściwości nie opierają się jedynie an zastosowaniu wysokiej klasy materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. Bardzo ważnym elementem całego układu są również urządzenia energooszczędne takie jak przepływomierze 3W1. Umożliwiają one pomiar sprężone powietrza, zarówno nieosuszonego, jak i osuszonego.

Mechanizmy dostępne na stronie 7bar.pl pochodzą od renomowanego holenderskiego producenta VP Instruments i stanowią najbardziej zaawansowaną propozycję na rynku. Stosowanie urządzeń tego typu umożliwia jednoczesną analizę ciśnienia, przepływu i temperatury, co pozwala określić jakość i koszt energii strumienia powietrza.

Podstawowe zalety takiego rozwiązania to:

  • precyzyjnie ustalony wskaźnik produkcji powietrza i efektywność układu,
  • stan techniczny i stopienie degeneracji sprężarki,
  • dostęp do istotnej wiedzy w kontekście kontroli sieci pneumatycznej,
  • oszczędność.

Katalog obejmuje dwa rodzaje przepływomierzy:

  • VP Flow Scope dP - przeznaczony do osuszonego i nieosuszonego powietrza, przystosowany do funkcjonowania w środowisku Industry 4.0; urządzenie wyposażone jest w wyjście cyfrowe i dostępne w wersji z pomiarem dwu-kierunkowym;
  • VP Flow Scope M - wyjście cyfrowe po Ethernet, funkcjonalność na poziomie Industry 4.0., pierwsze urządzenie tego typu na rynku, stosowane przez największych potentatów w branży.

Skomentuj wpis