Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Okna oddymiające - gdzie mają zastosowanie?

Gabriela Król 2023-09-23 0 komentarzy
Okna oddymiające - gdzie mają zastosowanie?

Systemy oddymiania stanowią istotne elementy ochrony przeciwpożarowej. Technologie te umożliwiają zapewnienie odpowiednich warunków ewakuacji z budynku, a także zapobiegają rozprzestrzenianiu się dymu w razie pożaru. Mają zastosowanie w różnych obiektach. Mogą być używane w budynkach użyteczności publicznej, centrach handlowych, kinach, teatrach, salach widowiskowych, hotelach, zakładach produkcyjnych i na parkingach.

Firma MP Skylights oferuje sprawdzone systemy oddymiania. Wyposażone są w specjalne siłowniki elektryczne, które mogą być sterowane przy użyciu czujek lub przycisków alarmowych. Dostępne tu okno oddymiającesłuży do odprowadzania dymu i ciepła. Do jego produkcji użyto wytrzymałych materiałów, które są odporne na działanie wysokich temperatur. Modele wyposażone w certyfikowany napęd elektryczny działają sprawnie i bezawaryjne. Służą nie tylko do odprowadzenia dymu i ciepła w razie pożaru. Umożliwiają także wentylację i doświetlenie pomieszczeń. Klienci mogą wybrać różne rodzaje systemów oddymiających. Firma oferuje modele uchylne, rozwierane, obrotowe i automatycznie otwierane. Na dachach skośnych sprawdzą się okna połaciowe. Z kolei otwory fasadowe stosuje się najczęściej w budynkach mieszkalnych i na klatkach schodowych. 

Montaż sprawdzonych systemów oddymiania umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa w razie pożaru. Ważne, by były one wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w odpowiedni system sterowania. Tylko wówczas spełnią swoje przeznaczenie we właściwy sposób.

Skomentuj wpis