Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat w Sosnowcu?

Gabriela Król 2023-06-06 0 komentarzy
Jakimi sprawami zajmuje się adwokat w Sosnowcu?

Zazwyczaj współpraca z kancelarią adwokacką rozpoczyna się od porady prawnej. Klient chce dowiedzieć się, jakie przepisy obowiązują w kontekście danego problemu i oczekuje ich indywidualnej interpretacji. Adwokat w Sosnowcu przyjmuje między innymi osoby, które:

  • nie mogą dojść do kompromisu z małżonkiem i planują skorzystanie z mediacji,
  • chcą złożyć pozew o rozwód,
  • spierają się o wysokość alimentów lub zasady opieki nad dzieckiem,
  • nie otrzymały od pracodawcy należnego wynagrodzenia,
  • zostały niesłusznie zwolnione z pracy,
  • są oskarżone o popełnienie przestępstwa skarbowego,
  • spowodowały wypadek samochodowy i oczekują na rozprawę w sądzie.

Każda kancelaria prawna może mieć inne specjalizacje. W ramach prawa karnego rozpatruje się sprawy związane z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych, udziału w bójkach i kradzieżach. Prawo spadkowe natomiast reguluje przyjmowanie i odrzucanie spadku oraz sporządzanie testamentu.

W sądzie liczą się fakty, konieczne jest zatem przygotowanie odpowiedniego materiału dowodowego. Adwokat pomaga ocenić, na ile przydatny w danej sprawie może być przedstawiany przez klienta dowód. Często zaleca się potwierdzanie zdarzeń za pomocą zeznań świadków, wydruków wiadomości elektronicznych lub zdjęć.

Prawnicy zajmują się składaniem pozwów i dopełnianiem wszystkich formalności procesowych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej pod adresem adwokatpolacik.pl. Zakres świadczonych usług zależy od oczekiwań zgłaszającego się do kancelarii klienta.

Skomentuj wpis