Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Centymetr krawiecki i inne akcesoria do szycia – co wybrać?

Kamila Urbańska 2022-11-24 0 komentarzy
Centymetr krawiecki i inne akcesoria do szycia – co wybrać?

Każdy, kto planuje rozpocząć swoją przygodę z szyciem, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że poza wyborem dobrej jakości urządzenia, należy również kupić niezbędne akcesoria. Profesjonalne narzędzia przyspieszą pracę, pozwolą na poprawne przygotowanie materiału. Co warto nabyć?

Przede wszystkim na stanowisku pracy nie może zabraknąć profesjonalnych nożyczek krawieckich. Najlepiej kupić dwa modele: jeden przeznaczony do cięcia tkanin różnej grubości, a drugi dostosowany do wycinania drobnych elementów. Poza tym do zestawu trzeba dobrać centymetr krawiecki oraz linijkę. Akcesoria pomogą podczas tworzenia wykrojów czy zdejmowania pomiarów z osoby lub manekina. Do zaznaczania linii na materiale warto kupić specjalny pisak i mydełko, które z łatwością można usunąć podczas prania stroju. Osoby chcące tworzyć letnie ubrania z delikatnych, cienkich tkanin powinny nabyć podkładkę z flizeliny. Do przytwierdzania wyciętych kawałków najlepiej wykorzystać szpilki. Zapobiegną przesuwaniu się materiału, nie niszcząc go.

Firma Świat AGD Józef Owczarek oferuje duży wybór maszyn do szycia oraz akcesoriów. Klienci mogą kupić miary, szpilki, igły, nici, stojaki, szpulki, nożyczki krawieckie, lampki, stoliki na urządzenia, krzesła i wiele innych artykułów. W przypadku problemu z wyborem obsługa chętnie pomoże.

Skomentuj wpis