Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Analiza systemów pomiarowych i audit wyrobu

Józef Wiśniewski 2021-06-20 0 komentarzy
Analiza systemów pomiarowych i audit wyrobu

Firma Proqual Management Institute przedstawi zainteresowanym narzędzia, przy pomocy jakich możliwe będzie zoptymalizowanie wielu działań. Ponadto, odbędą się szkolenia poszerzające wiedzę z danego zakresu. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest analiza systemów pomiarowych, nazywana metodą GRR lub R&R. 

Technika taka pozwala skutecznie ocenić działania kontrolne, dobierając poszczególne parametry do specyfiki badanego obiektu. Narzędziem posługiwać można się w środowisku MS Excel, na odgórnie stworzonym wzorze. Eksperci ze wskazanej firmy w trakcie szkolenia wyjaśnią kursantom, jak prawidłowo uzupełnić formatkę. Każda formatka ma trzy części. Są to: 

  • nagłówek, 
  • dane wejściowe, 
  • wyniki. 

Ważne jest to, aby rozumieć wszystkie wskaźniki. To pozwoli uniknąć wielu błędów w przyszłości. Dokładne zapoznanie się z tym, jak odczytywać dane ułatwia późniejsze interpretacje. Jeśli zaś ktoś ma dodatkowe pytania, to specjaliści służą pomocą. 

Kolejnym narzędziem, służącym ocenie jakości jest audit wyrobu, wskazujący na to, czy konkretny wyrób jest przydatny i czy spełnia wymagania adekwatne do jego przeznaczenia i ogólnej charakterystyki. Na tej podstawie można uzyskać szybko informacje niezbędne do dalszego użytkowania. Wykwalifikowani pracownicy przedsiębiorstwa przeprowadzają szkolenia, dzięki jakim uczestnicy mogą zdobyć kwalifikacje do przeprowadzania, analizowania i składania raportów z audytów tego typu. Kończąc szkolenie, otrzymuje się certyfikat auditora wewnętrznego, potwierdzający nabyte kompetencje. 

Skomentuj wpis