Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Aluminiowe instalacje powietrza

Błażej Dąbrowski 2018-12-03 0 komentarzy
Aluminiowe instalacje powietrza

Instalacje aluminiowe do sprężonego powietrza opierają się na aluminiowych modułach, takich jak np. profile HBS, które dostępne są na stronie instalacjaaluminiowa.pl. Dzięki temu, zarówno koszt produkcji samego powietrza, jak i budowy instalacji jest mniejszy niż przy konkurencyjnych propozycjach.

Podstawowe korzyści płynące ze stosowania tego typu instalacji:

  • materiał — aluminium to stop który odznacza się lekkością, wytrzymałością oraz odpornością na korozję, dlatego nie trzeba martwić się konserwacją, a system odznacza się doskonała żywotnością (producent daje 20 lat gwarancji);
  • montaż — montaż systemu, ze względu na modułową konstrukcję przebiega bardzo szybko i sprawnie, zarówno w lokalnych firmach, jak i potężnych zakładach;
  • rozbudowa — system modułowy to również zalety płynące z łatwej rozbudowy, bezproblemowego dołączania nowych systemów, rozbudowywania samej sieci oraz tworzenia nowych punktów poboru; co istotne, taki proces nie prowadzi do uruchomienia instalacji, ponieważ dołączanie odbywa się z zastosowaniem specjalnych narzędzi pracujących pod ciśnieniem.
  • profil — rury posiadają gładki i okrągły przekrój, dzięki czemu zminimalizowany jest opór w trakcie przesyłania gazu; profile wyposażone są w precyzyjne zamki o podwójnych pierścieniach typu O-Ring, które skutecznie przeciwdziałają wyciekowi powietrza, nie dopuszczając do rozszczelnienia.

System HBS składa się z wielu elementów, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie instalacji do wymagań stawianych przez konstrukcję danego budynku.

Skomentuj wpis