Blog, który wkaże Ci drogę do osiągnięcia sukcesu

Poznaj naszą redakcję

Leczenie kanałowe zęba - na czym polega?

Urszula Włodarczyk 2019-06-02 0 komentarzy
Wpis

Wpierw warto w ogóle wyjaśnić sobie, czym jest leczenie kanałowe. Otóż jest to terapia dentystyczna, polegająca na dotarciu w głąb zęba – zabieg przeprowadzany jest na miazdze zębowej, która została zainfekowana przez bakterie i inne drobnoustroje, działające w sposób destruktywny na nią. Dentysta, który podejmuje się tego typu leczenia, dociera do tzw. kanałów w zębie, usuwa z nich zajętą chorobą tkankę. Przed samym zabiegiem wykonuje się jeszcze zdjęcie rentgenowskie, które pozwala ocenić, jak głęboko posunęła się infekcja. Po usunięciu miazgi, która była zniszczona lub zainfekowana, ząb wypełniany jest specjalnym materiałem.

Bardzo ważna jest w przypadku tego zabiegu precyzja i skrupulatność. Jeśli stomatolog nie wykona go prawidłowo, rośnie ryzyko powtórzenia zabiegu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, stresem i bólem. Warto więc zorientować się, który dentysta posiada odpowiedni sprzęt, umiejętności, a także wiedzę, dzięki czemu będzie mógł dokonać profesjonalnego oczyszczenia zębów.

Dla przykładu – w Łodzi leczenie kanałowe można wykonać w gabinecie dentystycznym, którego opis znajduje się pod adresem meritum.lodz.pl. Pracujący tam zespół stomatologów dąży do tego, aby pacjenci przechodzili przez cały zabieg bez zbędnego stresu, a przede wszystkim – bez bólu. Pozwalają na to rozwiązania technologiczne, które stosują w gabinecie. Dzięki temu, że posiadają tak nowoczesne rozwiązania, jak m.in. mikroskop do leczenia kanałowego, można być pewnym, że wykonają cały zabieg z pełną skrupulatnością. Co jednak istotne dla wielu pacjentów, dentyści ci dysponują także środkami, by cały zabieg wykonać bezboleśnie, a nawet więcej – ulżyć w cierpieniu, związanym z bólem zęba. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda leczenie w ich gabinecie, wystarczy wejść na jego stronę.

Skomentuj wpis